Czy okna z polichlorku winylu coś Ci mówią? Nie? Nic nie szkodzi. Z naszego artykułu dowiesz się wszystkiego o oknach PCV.
Technologia wytwarzania materiału PVC znana była już pod koniec XIX wieku. Do produkcji ram i drzwi wykorzystano tę technikę jednak dopiero kilkadziesiąt lat później. Uwielbieniem obdarzyli ją praktyczni Niemcy. Natomiast do Polski przywędrowała w latach siedemdziesiątych, spektakularnie detronizując wersje drewniane framug.
Syntetyczne tworzywo okazało się tańsze, trwalsze i bardziej funkcjonalne w porównaniu do swoich naturalnych odpowiedników. Okna plastikowe nie ulegają deformacji i wypaczaniu pod wpływem wilgoci, są odporne na działanie czynników mechanicznych, promieni UV i dużej amplitudy temperatur. Nie straszny jest im deszcz, mżawka, mróz ani upały. Służą przez długie lata, nie tracąc pierwotnych właściwości. Okna plastikowe odznaczają się także doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi i statyką. Któż nie chciałby zainwestować w rozwiązanie konstrukcyjne zapewniające szczelność i niższe rachunki za ogrzewanie? Do klientów przemawia również atrakcyjna cena oraz łatwość utrzymywania okien plastikowych w czystości. Okna PCV myje się znacznie szybciej, co pozwala na oszczędność czasu, a dopracowana konstrukcja gwarantuje stabilność oraz płynność otwierania i zamykania.
Co ważne, metoda produkcyjna i sam surowiec, są całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka. Poddane są nadzorowi prawnemu – muszą bowiem spełniać rygorystyczne normy obowiązujące na terenie całej Unii Europejskiej. O dopuszczeniu do użytku świadczą certyfikaty i atesty, które uzyskuje wytwórca.
Przyjrzyjmy się dokładnie kolejnym korzyściom z posiadania okien plastikowych. Nowoczesne linie produkcyjne, które wytwarzają okna PCV, pozwalają na osiągnięcie precyzji wykonania i znakomitych parametrów jakościowych.
W 2018 roku uruchomiliśmy nowoczesną linię produkcyjną V-perfekt, zapewniającą niemal niewidoczny – niezwykle estetyczny zgrzew w ramie okna.
Jako producent stolarki okiennej PCV nieustannie poszukujemy rozwiązań, będących w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Okna w systemie VEKA SOFTLINE 82 – poza podstawową kolorystyką – można również zamówić w oryginalnym, nowoczesnym, ultramatowym wykończeniu SPECTRAL. Profile mają bardzo elegancką, matową, aksamitną w dotyku powierzchnię. Mogą być pokrywane jedno- lub dwustronnie. Dzięki temu okno PCV jest jednolite, elegancko wykończone – niczym rama obrazu na Świat!
Jednak nowoczesny to nie tylko piękny, ale też praktyczny!
Okna PCV zapewniają:
To produkty, które łączą w sobie atuty praktyczne z wizualnymi. Pełnią funkcje reprezentacyjne i użytkowe. Wysoka jakość rozwiązań konstrukcyjnych i usług montażowych pozwala na oferowanie okien plastikowych podmiotom biznesowym oraz osobom prywatnym, budującym lub remontującym nieruchomości. Bogactwo kolorów daje możliwość dopasowania profili do każdego kanonu architektonicznego oraz barwy elewacji i ścian. Okna PCV tworzą ogromne możliwości aranżacyjne. Pasują do budynków nowoczesnych i klasycznych. Współgrają ze ścianami o różnych odcieniach i fakturach. Modele imitujące drewno idealnie wpisują się w styl skandynawski, rustykalny i prowansalski, w których króluje lekkość formy, barwy natury, kojąca prostota i porządek wizualny. Można je w intrygujący sposób zestawić z niezwykle modnym betonem, a także płytami elewacyjnymi i typową dla stylu industrialnego cegłą klinkierową. Umożliwiają również uzyskiwanie niestandardowych kształtów, w tym opartych na łukach i zaokrągleniach, które doskonale korespondują z estetyka modernizmu, secesji i pałacyków.
Zalety nowoczesnej stolarki okiennej PCV to odporność, estetyka i prosta pielęgnacja. Ważny jest też argument ekonomiczny – racjonalniej jest kupić produkt o długiej żywotności, niewymagający konserwacji i napraw, w niskiej cenie od droższego i bardziej podatnego na uszkodzenia. Zwłaszcza że obecna technologia potrafi zdziałać cuda – sprzyja temu zaawansowany park maszynowy i know-how technologiczne producentów gwarantujące trwałość, precyzję wykończenia, solidność i znakomite parametry akustyczne. Przekonaj się o tym!