Zapisz


W warszawskim hotelu Gromada 30 września 2016 r. odbyła się Wielka Gala „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”. Podczas uroczystości poznaliśmy Laureatów Programów: „Samorządowa Marka Roku” oraz „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”. Uroczystość w znakomity sposób poprowadzili Dorota Gardias oraz Piotr Gąsowski. Zgromadzonych gości powitał gospodarz wieczoru Pan Robert Składowski – Prezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl, który pogratulował obecnym ich sukcesów, jak również podsumował odbywające się w dniach 29-30 września Targi Polish Brands Expo – wydarzenie promujące polskie marki oraz regiony, któremu przyświecało hasło:  „Made in Poland – znaczy jakość”. Targom towarzyszyło również Polish Business Forum, gdzie w formie paneli rozmawiano i dyskutowano m.in. na temat polskiej marki w globalnej gospodarce oraz trendów, które budują jej innowacyjność.
 
Słowa uznania i gratulacje Laureatom przekazał również Pan Janusz Piechociński – Wicepremier, Minister Gospodarki w latach 2012 - 2015, a obecnie Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja.
W tym roku Rada Programowa, w skład której weszli przedstawiciele patronów honorowych,  instytucji współpracujących oraz współorganizatorów, wyłoniła Laureatów Programów:
- Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki – inicjatywy,  której celem jest kreowanie i umacnianie etycznych norm oraz standardów w czterech obszarach: przedsiębiorczości, samorządu, instytucji oraz w ochronie zdrowia. W ramach Programu realizowane są Projekty: „Rzetelni”, „Liderzy Polskiej Gospodarki” oraz „Diamenty Polskiej Gospodarki”.
- Samorządowa Marka Roku – programu mającego na celu budowanie i umacnianie pozycji polskich samorządów jako silnych marek potrafiących wykorzystać pojawiające się możliwości rozwoju oraz aktywnie współpracych z mieszkańcami, turystami oraz przedsiębiorcami i inwestorami.
Wręczanie prestiżowych nagród rozpoczęto od poznania uhonorowanych zaszczytnym tytułem „Diament Polskiej Jakości”, „Diament Polskiej Innowacyjności” oraz „Diament Polskiego Eksportu”. Nagrody dla Laureatów wręczyli: Pan Marek Szczepanik – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i jednocześnie Przewodniczący Rady Programowej oraz Pan Janusz Pietkiewicz – Wiceprezydent Pracodawcy RP. Kolejnymi nagrodzonymi byli Laureaci Projektu „Rzetelni” oraz „Liderzy Polskiej Gospodarki”. Oficjalną część wieczoru zamknęło wręczenie prestiżowych statuetek dla uhonorowanych w Programie „Samorządowa Marka Roku”. Zaszczytne nagrody Laureaci otrzymali z rąk Pana Janusza Piechocińskiego - Prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja oraz Pana Jacka Piechoty – Prezesa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Panowie wręczyli również nagrody dla podmiotów zgłoszonych na wniosek patronujących Programowi urzędów Marszałkowskich i Wojewódzkich oraz zgłoszone na wniosek Prezydium Przedsiębiorcy.pl oraz Zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu Przemysłu i Usług.
 

Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę, a goście bawili się przy muzyce gwiazd wieczoru: Grażyny Łobaszewskiej oraz Mateusza Mijala. Wieczór uświetniła wspaniałym występem Tetiana Galitsyna – zwyciężczyni polskiej edycji programu „Mam Talent”, która znajduje się w piątce najlepszych mistrzów sztuki malowania piaskiem.
 
Więcej informacji na stronach: www.polskagospodarka.org.pl (Program „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”) oraz www.samorzady.org.pl (Program „Samorządowa Marka Roku”).

 



Patronat Programu
:

Współpraca:
Partnerzy Medialni:
 
Organizatorzy:


LAUREACI W RAMACH  PROGRAMU „SYLWETKI I MARKI POLSKIEJ GOSPODARKI”


DIAMENTY POLSKIEJ GOSPODARKI
 
 

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI - FIRMA

1.       ABM Jędraszek Spółka Jawna

2.       ALTOM Sp. z o.o.

3.       AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j.

4.       AW-Bautex Andrzej Witowski

5.       BETON-BUD

6.       Ceramika Paradyż Sp. z o.o.

7.       CreoConcept Tomasz Rybka

8.       DTM Sp.J. Arleta Kuczewska, Tadeusz Olchawski

9.       Fabryka Nakryć Emaliowanych Silesia Rybnik Sp. z o.o.

10.   Fabryka Nakryć Stołowych Gerpol Sp. z o.o.

11.   GRUPA ZEJLER Jacek Zejler

12.   INICJATYWA MIKRO Sp. z o.o.

13.   Jadar Sp. z o.o.

14.   KOM-LUB Sp. z o.o.

15.   Liny Polskie Sp. z o.o.

16.   MARBET Sp. z o.o.

17.   MARVIPOL S.A.

18.   Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane "GWARANT" Eugeniusz Zieliński

19.   Przedsiębiorstwo Produkcji Chłodniczej i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego "Anita" Grzegorz Mordalski

20.   RUBEN Sp. z o.o.

21.   SPS CONSTRUCTION Sp. z o.o.

22.   TESKO STEEL Sp. z o.o.

23.   Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

24.   Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Remigiusz Chełchowski

25.   Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie

 

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI – PRODUKT

  1. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "BUMIS" M. Iskrzyński

Pustak kominowentylacyjny i wentylacyjny z kruszyw lekkich

  1. Spółdzielnia Pracy "Muszynianka"

Naturalna woda mineralna „Muszynianka”

 

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI - USŁUGA

  1. TT-Thermo King Sp. z o.o.

Nowatorskie rozwiązania serwisowe

 

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI W BUDOWNICTWIE

  1. BLACHOTRAPEZ Sp. z o.o.
  2. Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp.k.
  3. Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Arkop Krzysztof Pianowski i S-ka Spółka Jawna
  4. Punto Pruszyński Sp. z o.o.
  5. TRASKO-INWEST Sp. z o.o.

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI W BUDOWNICTWIE PRZEMYSŁOWYM

  1. DUROBEX Grzegorz Maciorowski
  2. PROBIS Sp. z o.o.
  3. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TECHBUD Cydzik, Żuchowski Spółka Jawna

 

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI W BUDOWNICTWIE – USŁUGI DEWELOPERSKIE

  1. Excellent Development Sp. J. C. Maciaś i H. Areny

 

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI W ZARZĄDZANIU NIERUCHOMOŚCIAMI

  1. Przedsiębiorstwo Zarządzania Nieruchomościami Sp. z o.o.

 

DIAMENT POLSKIEJ INNOWACYJNOŚCI - FIRMA

1.       AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j.

2.       Grupa Ekotech Sp. z o.o.

3.       Przedsiębiorstwo Produkcji i Montażu "MONTSPOŻ" Sp. z o.o.

4.       Zakład Wielobranżowy GALWANIZERNIA Sp. z o.o.

 

DIAMENT POLSKIEJ INNOWACYJNOŚCI – PRODUKT

1.       AKSEL Sp. z o.o.

Aplikacja dystrybutorska do systemu cyfrowej łączności radiowej

2.       Grupa PETECKI

Brama segmentowa PETECKI FUTURE 80

 

DIAMENT POLSKIEGO EKSPORTU

1.       ABM Jędraszek Spółka Jawna

2.       GABI-PLAST Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Gabriela Kośmider

3.       Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole

4.       Przedsiębiorstwo Produkcji Chłodniczej i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego "Anita" Grzegorz Mordalski

5.       SCHODY PODŁOGI WNĘTRZA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa

6.       TESKO STEEL Sp. z o.o.

 

LIDERZY POLSKIEJ GOSPODARKI

  

LIDER POLSKIEJ GOSPODARKI

1.       AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j.

2.       Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp.k.

3.       Grupa Kon-Plast Sp. z o.o. Sp. k.

4.       Hotel & SPA Kocierz

5.       KTD Sp. z o.o.

6.       Lorens & Wiktor

7.       MCX TELECOM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

8.       PAL-GAZ Palacz Sp. z o.o. Sp. k.

9.       Piekarnia WACYN Ewa Brzezińska i Andrzej Karczewski

10.   PROFIX spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa

11.   SCHODY PODŁOGI WNĘTRZA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa

12.   Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

13.   Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

14.   Zakład Urządzeń Mechanicznych i Odpylających ZUMIO

 

LIDER POLSKIEGO BUDOWNICTWA

  1. BETON-BUD
  2. Jadar Sp. z o.o.
  3. Konsorcjum Projektowo-Wykonawcze "EKOBUDOWA" Sp. z o.o.
  4. Zakład Budowlany "SIEMASZKO" Lesław Siemaszko

 

LIDER POLSKIEJ INNOWACYJNOŚCI

  1. Domy Hybrydowe Sp. z o.o.

 

LIDER POLSKIEGO LECZNICTWA

  1. OCM Sp. z o.o.
  2. Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie S.A.
  3. Samodzielny Publiczny Zakład Zaopatrzenia Ortopedycznego w Poznaniu
  4. Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy
  5. Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. "Dzieci Warszawy" w Dziekanowie Leśnym
  6. Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie
  7. Warszawski Szpital dla Dzieci SPZOZ
  8. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. Emila Warmińskiego - SPZOZ w Bydgoszczy
  9. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SPZOZ w Warszawie
  10. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej – Curie w Zgierzu

LIDER POLSKIEGO TRANSPORTU PUBLICZNEGO

1.       Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie Sp. z o.o.

 

NAGRODY SPECJALNE

 

LIDER POLSKIEJ GOSPODARKI - POSTAĆ

1.     Andrzej Stupiński – Prezes Zarządu, Liny Polskie Sp. z o.o.

2.     Ignacy Petecki – Prezes Zarządu, Grupa PETECKI


RZETELNI

Europejski Certyfikat Rzetelni w Biznesie

1.       Grupa Kon-Plast Sp. z o.o. Sp. k.

2.       Mesko-Rol Sp. z o.o.

 

Ogólnopolski Certyfikat Rzetelni w Biznesie

1.       AW-Bautex Andrzej Witowski

2.       KTD Sp. z o.o.

3.       PPHU NAVCOM SYSTEMS S.C

4.       ZAB-BUD Andrzej Zaboklicki

 

Ogólnopolski Certyfikat Rzetelni w Ochronie Zdrowia

1.       Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu SPZOZ

 

Regionalny Certyfikat Rzetelni w Biznesie

1.       Mercedes-Benz Service Zbigniew Nowakowski Autoryzowana Stacja Obsługi – Mazowiecki Certyfikat

2.       WODPOL Sp. z o.o. – Śląski Certyfikat

 

Regionalny Certyfikat Rzetelni w Ochronie Zdrowia

1.       Eskulap Sp. z o.o. -  Dolnośląski Certyfikat

2.       Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Parczewie - Lubelski Certyfikat

3.       SPZOZ Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Błoniu - Mazowiecki Certyfikat

 

NAGRODY SPECJALNE

Rzetelny Menedżer

1.       Włodzimierz Bosowski – Prezes Zarządu Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

2.       Marek Wierzba – Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu

 

Złoty Certyfikat Rzetelni w Biznesie

1.       AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j.

2.       PAL-GAZ Palacz Sp. z o.o. Sp. k.

 

Złoty Certyfikat Rzetelni w Budownictwie

1.       SINEVIA Sp. z o.o.

 

Złoty Certyfikat Rzetelni w Ochronie Zdrowia

1.       Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

 

LAUREACI W RAMACH PROGRAMU „SAMORZĄDOWA MARKA ROKU” 

  

ZŁOTA STATUETKA ORZEŁ POLSKIEGO SAMORZĄDU

Gmina Strzegom – Gmina Roku w kategorii gmina miejsko-wiejska

Gmina Świdnica – Gmina Roku w kategorii gmina wiejska do 10 000 mieszkańców

Gmina Wejherowo – Gmina Roku w kategorii gmina wiejska powyżej 10 000 mieszkańców

Gmina Warka – Mazowiecka Gmina Roku w kategorii gmina miejsko-wiejska

Gmina Wiązowna – Mazowiecka Gmina Roku w kategorii gmina wiejska

Miasto Podkowa Leśna – Mazowiecka Gmina Roku w kategorii gmina miejska

 

SREBRNA STATUETKA ORZEŁ POLSKIEGO SAMORZĄDU

Gmina Boleszkowice – Gmina Roku w kategorii gmina wiejska do 10 000 mieszkańców

Gmina Ciepielów – Mazowiecka Gmina Roku w kategorii gmina wiejska

Gmina Trzcianka – Gmina Roku w kategorii gmina miejsko-wiejska

Gmina Wilkowice – Gmina Roku w kategorii gmina wiejska powyżej 10 000 mieszkańców

 

BRĄZOWA STATUETKA ORZEŁ POLSKIEGO SAMORZĄDU

Gmina Obrowo – Gmina Roku w kategorii gmina wiejska powyżej 10 000 mieszańców

Gmina Susz – Gmina Roku w kategorii gmina miejsko-wiejska

Gmina Tworóg – Gmina Roku w kategorii gmina wiejska do 10 000 mieszkańców

 

LIDER POLSKIEGO SAMORZĄDU

Gmina Babimost – Złota statuetka

Gmina Tarczyn – Złota statuetka

DIAMENT POLSKIEGO SAMORZĄDU

Gmina Lesznowola – Złota statuetka

SAMORZĄD PRZYJAZNY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Gmina Siedlce – Złota statuetka

GMINA ATRAKCYJNA TURYSTYCZNIE

Gmina Kobyla Góra – Złota statuetka

Gmina Zabór – Srebrna statuetka

 

 

NAGRODY REGIONALNE „Rzetelni dla Biznesu”

  • na wniosek Pana Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego

 

Krzysztof Pawiński - współtwórca grupy Maspex Wadowice

"Za dynamiczny rozwój grupy i ekspansję na rynki wschodnie i zachodnie Europy"

 

Wiesław Wojas - Prezes firmy Wojas S.A.

 "Za stały i konsekwentny rozwój polskiej marki WOJAS, lidera w produkcji obuwia i galanterii skórzanej"

 

  • na wniosek Pana Sławomira Sosnowskiego - Marszałka Województwa Lubelskiego

Verano konwektor

 "Za dynamiczny rozwój oraz innowacyjną i przyjazną środowisku produkcję systemów grzewczych"

 

  • na wniosek Pana Adama Jarubasa – Marszałka Województwa Świętokrzyskiego

 

„Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A.

"Za wsparcie rozwoju branży uzdrowiskowej regionu świętokrzyskiego"

 

  • na wniosek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

 

AIROPTIC Sp. z o.o.

„Za znaczący wkład w rozwój Inteligentnej Specjalizacji Wielkopolski „Przemysł jutra”

  • na wniosek Pani Elżbiety Anny Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego

 

Zakład Mechaniczny MESTIL Sp. z o.o.

„Za wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych przy jednoczesnej dbałości o rozwój zawodowy pracowników i kadry inżynierskiej”              

 

ROYALPACK TATAR Sp. j.

„Za komercjalizację nowatorskich pomysłów wprowadzonych na rynek branży opakowań tekturowych” 

 

  • na wniosek Pana Jerzego Leszczyńskiego – Marszałka Województwa Podlaskiego

 

Witold Karczewski - Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, Wiceprezes firmy Contractus Sp. z o.o.

"Za aktywną działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości"

  • na wniosek Pana Władysława Ortyla – Marszałka Województwa Podkarpackiego

 

G2A.COM

"Za najbardziej dynamicznie rozwijający się  globalny marketplace dla produktów cyfrowych"

 

  • na wniosek Pana Józefa Pilcha - Wojewody Małopolskiego

 

Instal Kraków S.A.

"Za tworzenie nowych rozwiązań w branży budowlano-montażowej, przemysłowej i deweloperskiej”

 

  • na wniosek Pani Agaty Wojtyszek - Wojewody Świętokrzyskiego

 

Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne SUPON Sp. z o.o. Kielce

"Za zasługi dla bezpieczeństwa regionu i rzetelność w biznesie"

 

Nagrody przyznane na wniosek Prezydium Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl oraz Zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu Przemysłu i Usług

 

RZETELNI DLA BIZNESU

  • Rafał Sonik - polskiprzedsiębiorca, filantrop, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu

„Za łączenie pasji oraz działań pro społecznych w kreacji wizerunku polskiego przedsiębiorcy” 

 

  •  Zakład Badań Władzy Lokalnej i Samorządu Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod kierownictwem prof. UAM dr hab. Roberta Kmieciaka

„Za działania na rzecz budowy samorządu gospodarczego w Polsce”

 

  • Marek Zuber – polskiekonomista, analityk rynków finansowych, ekspert i doradca finansowy

„Za obiektywną i innowacyjną myśl ekonomiczną pomocną w podejmowaniu decyzji przez polskich przedsiębiorców”

  • Wojciech Szeląg polski dziennikarz, zawodowo związany ztelewizją Polsat, współtwórca wielu programów o tematyce ekonomicznej

„Za rzetelną i obiektywną informację w zakresie tematyki ekonomicznej i gospodarczej”

 

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI

  • Anita Włodarczyk – polskalekkoatletka, medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro, rekordzistka świata w rzucie młotem

 „Za determinację, ducha walki, pokonywanie barier i ustanawianie rekordów będących promowaniem Polski jako marki na świecie”